На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
*****
RSS
Новини Житомира
Дитячий табір в Греції — гарантування незабутніх емоцій та 9 головних аспектів відпочинку від «Сант Валентин»
Не варто зайвий раз говорити про те, що відпочинок в таборі це завжди можливість отримати велику кількість позитивних емоцій, активне заняття спортом, оптимальні умови для проживання.

Які методи використовуються в неруйнівному контролі
Неруйнівним контролем називається перевірка надійності та властивостей як цілого об'єкта, так і його складових. При неруйнівному контролі застосовуються методи, що дозволяють провести дослідження без ...

Вибір і стиль: Як обрати ідеальні великі вуличні вазони для вашого саду.
Великі вуличні вазони відіграють незамінну роль у створенні привабливого обліку вашого саду чи подвір'я. Вони не тільки прикрашають простір, а й створюють особливу атмосферу, надаючи йому розкіш та ...

Що таке тропічний душ і який він буває
Хочете відчути себе в справжньому SPA салоні не виходячи з дому? В цьому вам допоможе тропічний душ, який можна встановити без особливих проблем в будь-якій ванній кімнаті і отримати чудовий ...

Ремонт кавомашин в Житомирі
Складно уявити початок дня без чашки ароматної кави.

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Історія районів Житомирської області » Історія Черняхівського району » Село Вишпіль Черняхівського району.

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Село Вишпіль Черняхівського району.
26 липня 2009
 (голосів: 1)

Село Вишпіль розташоване за 10 км. від районного та 11 км. від залізничної станції Гор¬баті. Дворів — 151, населення - 380 чоловік. Площа населеного пункту — 307,0 га. Площа господарських земель — 1553,0 га
Назва села Вишпіль походить від слова "шпилька". Земельна ділянка, на якій проживали селяни і яка належала польському панові Салісу була видовжена і з одного боку закінчувалась вузькою смужкою, схожою на шпильку. Звідси і пішла назва. Більш вірогідно, що згідно старовинних назв європейських міст - "поль" значило город, місто, (наприклад, Ігнатполь - Овручський район, Ігнатове поле (місто); Мирополь - місто миру, Романівський район). Вишполь - високе місто. Як видно, село і взяло таку назву шпіль, Вишпіль.
До 1905 року в селі була лише одна грамотна людина. Це Мамрай Прокіп, який будучи солдатом самотужки навчився читати і писати. В 1905 році в селі було відкрито церковно-приходську школу. Навчання в цій школі велося виключно російською мовою. Першим вчителем школи був Пилькевич з містечка Черняхів.
До революції 1917 року значна частина земельних площ в селі Вишпіль належала поміщику Душневському.
В 1926 році у Вишполі було створено комуну. Село Вишпіль входило до Зороківської сільської Ради, а в 1928 році була створена Вишпільська сільська рада. Першим головою сільради був Шевчук Олександр, секретарем - Дятел М.Т. Першими комуністами в селі Вишполі були Кушнір і Носаль, а комсомольцями - Шевчук Микола Устимович, Прокопчук Сергій Трохимович, Пархомчук Володимир Прохорович, Дятел Микола Тимофійович.
Після закінчення громадянської війни в с. Вишполі в бувшому поміщицькому маєтку, була створена колонія червоних інвалідів (громадянської війни). Головою колонії був Данилюк В.
В 1927 році з даної колонії була утворена комуна ім. Щорса, яка в 1933 році перейшла на статут колгоспу. Першим головою даного колгоспу був Дятел Федір Степанович. Пізніше до 1939 року головою даного колгоспу був Бурнейко Віктор Йосипович.
В 1930 році тут був організований колгосп, першим головою якого був Трохименко Іван. 08 липня 1941 року село захопили фашисти. Під час війни в селі діяла партизансько—підпільна група під керівництвом місцевого жителя Дятла Михайла Тимофійовича. У її складі було сім чоловік. Це : Дятел М.Т., Штоль В.П., Штоль В.В., Приходько А..Я., Бідун Н.К., Мендель М.І. і лісник Ольхович. Група діяла під керівництвом Житомирського обкому КПУ. На території Вишполя велися жорстокі бої і в ніч на новий 1944 рік село було звільнено.
70 жителів села загинуло на фронтах війни, багато було покалі¬чено. За бойові заслуги багато було нагороджено орденами і медалями. На честь загиблих воїнів-визволителів біля місцевої школи встановлено обеліск.
З 1998 року розпочалася газифікація села Вишпіль. В даний час село повністю газифіковано. Є два магазини, загальноосвітня школа І -II ступенів, фельдшерський пункт, будинок культури, дитячий садок.
" Історія Черняхівщини: етапи становлення і сучасність."-Ж.:ОП"Житомирська облдрукарня",2009.-848с.;іл


Подробнее Просмотров: 6955Раздел: Історія районів Житомирської області » Історія Черняхівського району Автор: ALEXКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Село Новосілки Черняхівського району.
  • Село Коростелівка Черняхівського району.
  • Село Щербини Черняхівського району.
  • Село Ганнопіль Черняхівського району.
  • Села Федорівка, Малинівка Черняхівського району.
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни