DataLife Engine > Історія Черняхівського району > Села Федорівка, Малинівка Черняхівського району.

Села Федорівка, Малинівка Черняхівського району.


27 липня 2009. Разместил: ALEX
Село Федорівка відноситься до Стиртівської сільської ради. Площа населеного пункту 800,4 га . В селі проживає 203 чол.
Згадується, як село приходу бежівської церкви, яка побудована в 1647 році на місці старої церкви, куди звичайно також відносилась Федорівка.
Біля Федорівки, як рідна сестра стоїть село Малинівка. Площа населеного пункту 400 га, з населенням 76 чол.
Оглядаючи навколишню місцевість видно, що через село проходив старовинний шлях, який уже закинутий. Але він ішов на більш північні села: Жадьки, Селець, Видибор, Браженку, а ми знаємо з легенд, що через Жадьки ішов чумацький шлях і навіть назва села «жать» походить від того, що в цьому місті народ допомагав чумакам витягнути з глибокого піщаного насипу великі тяжкі мажи ( вози). Напевно в селі Малинівка місцеві жителі збирали малину, а в селі Федорівка поселився чоловік по імені Федір. А це легенди.
Тільки відомо, що в селі Федорівка ВІ913 році, було відкрите початкове училище, де навчалось 29 учнів.
В основному тут живуть люди, які мають прізвища : Кравчуки, Колесники, Когути, Маційчуки, Дем'янчуки, Денисенки, Бородичі, Бачинські, Барановські, Шуневичі, Павлюки, Олійники. Як видно, тут прізвища присвоювались чи від професії, яку та чи інша людина мала, чи від імені батьків, дідів.
Радянська влада в селах була остаточно встановлена після вигнання поляків в 1920 році.
Перший колгосп в селі Малинівка був організований в лютому 1930 році під іменем «Нове життя» . Першим головою з лютого 1930 року по липень 1934 року працював Шуневич Іван Віталійович.
Під час Великої Вітчизняної війни на полях цих сіл точились запеклі бої між радянськими та німецькими військами, які описані свідком тих далеких подій башкирським письменником Амір Клекот в романі «Чиниш Беркут» (1981). На могилах загиблих солдат встановлені обеліски.
Після Великої Вітчизняної війни малинівський колгосп «Нове життя» і федорівський ім. Калініна були об'єднані в єдине господарство. Головою новоствореного господарства колгоспники обрали жителя с.Федорівки Горобчука Дмитра Кириловича, учасника Великої Вітчизняної війни, який був нагороджений бойовими орденами Червоного Прапора, Вітчизняної війни І ступеня і багатьма медалями, який працював головою більше 20 років.
В селі Федорівка працює бібліотека, клуб, фельдшерський пункт.
" Історія Черняхівщини: етапи становлення і сучасність."-Ж.:ОП"Житомирська облдрукарня",2009.-848с.;іл