DataLife Engine > Памятки архітектури > Стара Котельня

Стара Котельня


15 травня 2010. Разместил: KotBazilio
Стара Котельня

Колись Андрушівка була селом, приписаним до Котельні, замку і місту. Сама ж Котельня, або Котельніч (Котельниця) мала ще в домонгольські часи дерев'яну фортецю. Перша згадка про місто датована 1143 роком. І до цих пір видно оборонні вали старовинного городища. Особливо помітно це при огляді з боку костелу Антонія Падуанського.

Грушевський згадував це місто:

" ... визначним городом була Котельниця на р. Гуйві; се був великий і сильний замок, городище вельми добре, мало не таке як житомирське, як казали у 16ст. В середині і в 2-ій половині ХІІст Котельниця була центром княжої волосості, куди входило також і києвськое Побіжжя — городи Божський , Межибоже і ще два міста "


Сама, мабуть, примітна частина поселення - це костел Св. Антонія Падуанського. Антоній Падуанський - один з найвідоміших католицьких святих, францисканець, народився в Португалії, і спочатку був ченцем ордена регулярних каноніків, який був однією з гілок августинців. Але, з часом, перейшов в орден францисканців. Він брав участь у припиненні війни між гвельфів і гібелінів, був вкрай почитаємим Папою і рядовими католиками.

І ось, на довершення всіх цих відомостей про Антонії Падуанському, маємо можливість споглядати костел, присвячені йому, і зведений в Старій Котельні в 1786 році. Побудував костел святого тезка, Антоній Прушинський, благо в той час католицька громада в селі нараховувала кілька тисяч чоловік. Не впевнений, що костел замислювався, як оборонний, у той час це було рідкісним явищем. Цегляна стіна навколо костелу має скоріше декоративний характер, сам костел теж позбавлений характерних для оборонних споруд ознак, крім, хіба що, розташування на пануючій висоті. А ось ознаки стилю бароко, навпаки, видно дуже добре.

http://travelua.info/