На головнуЗворотній зв'язок English version Розміщення реклами

Історія міста Житомир

Пам'ятки культури

Архітектура

Сьогодення міста

Фото Житомира

Музеї

Сайт знаходиться в стадії наповнення

Пошук по сайту:   

Інформер
Погода в Житомирі
*****
RSS
Новини Житомира
Дитячий табір в Греції — гарантування незабутніх емоцій та 9 головних аспектів відпочинку від «Сант Валентин»
Не варто зайвий раз говорити про те, що відпочинок в таборі це завжди можливість отримати велику кількість позитивних емоцій, активне заняття спортом, оптимальні умови для проживання.

Які методи використовуються в неруйнівному контролі
Неруйнівним контролем називається перевірка надійності та властивостей як цілого об'єкта, так і його складових. При неруйнівному контролі застосовуються методи, що дозволяють провести дослідження без ...

Вибір і стиль: Як обрати ідеальні великі вуличні вазони для вашого саду.
Великі вуличні вазони відіграють незамінну роль у створенні привабливого обліку вашого саду чи подвір'я. Вони не тільки прикрашають простір, а й створюють особливу атмосферу, надаючи йому розкіш та ...

Що таке тропічний душ і який він буває
Хочете відчути себе в справжньому SPA салоні не виходячи з дому? В цьому вам допоможе тропічний душ, який можна встановити без особливих проблем в будь-якій ванній кімнаті і отримати чудовий ...

Ремонт кавомашин в Житомирі
Складно уявити початок дня без чашки ароматної кави.

Реклама
Новини партнерів

Логин:  
Пароль:  
Регистрация
Забыли пароль?
Місто
Випадкове фото

Ваше місце розташування на сайті:

Запрошуємо у Житомир » Видатні люди » Леся Українка.Знаменитості міста Житомир.

Шановні гості сайту, якщо Вам відомі якісь цікаві факти з життя міста чи Ви маєте власні фото Житомира і бажаєте поділитися ними з іншими, тоді надсилайте ваші матеріали та побажання за адресою admin@city.zt.ua


Леся Українка.Знаменитості міста Житомир.
12 травня 2009
 (голосів: 7)
Леся Українка. Знаменитості міста Житомир, Житомирська область Полісся

Справжній поет належить не тільки своєму поколінню. Його твори, ідеї часто переживають самого автора і входять у новий час як надбання поколінь, цілих народів. І кожен раз творіння приймаються по-своєму, відкривають в собі зовсім іншу сутність, почуття, проблеми, точку зору, яка притаманна наставшим часам. До таких поетів, чиї твори пережили самого автора, витримавши цілий ряд випробувань, належить Леся Українка. Її творіння є збагаченням духовної культури. Вони стали однією з вершин художньої свідомості української літератури.

25 лютого 1871 року в Новоград-Волинському в сім'ї Косачів народилася друга дитина, яку пізніше нарекли Ларисою. У ранньому дитинстві її називали Лося, а згодом, у п'ятирічному віці, вона попросила, щоб її називали Леся. Родина Косачів славилася волелюбним поглядом на світ, літературними традиціями. Батько, Петро Антонович Косач, був юристом за освітою. В роки навчання відносився до революціонерів. Та й пізніше цікавився життям подібних угруповань. Його дратувало несправедливе відношення до простого народу, і через це він став захищати їхні інтереси. Мати, Олена Пчілка, - відома українська письменниця, яка походила з роду Драгоманова, родоначальник якого служив у війську Богдана Хмельницького. Ларисин дядько по матереній лінії Михайло Драгоманов - відомий український громадський і культурний діяч. Він був політичним діячем в еміграції, який спочатку проживав у Женеві, а потім переїхав в Софію. З боку батька дві тітки Лесі - Олена та Олександра Антонівна Косач відносилися до революціонерів. Вони потрапляли під репресії і посиланням. І все через прагнення досягти рівноправності.

Таке родоводі дерево показує, що в оточенні людей загартованих принципами, які відстоюють інтереси суспільства, які знають справжню ціну свободи слова, Леся не могла вирости і стати інакше, як розумного, чуйною, приходитиу важку хвилину всім стражденним на допомогу. З самого дитинства батьки дівчинки приділяли багато уваги вихованню дітей, а їх у родині Косачів було шестеро. Вони намагалися привити їм любов до слова, інтерес до літератури і мистецтва, вивчення мов. Батько виписував різноманітні журнали, газети, багато читав дітям, тим самим розширював їхній світогляд, але при цьому не нав'язував власних інтересів. Завжди намагався, щоб вони самі осмислили, прийшли до правильного рішення.

Серед дітей родини Косачів маленька Леся виділялася унікальними здібностями і старанням. По своїй натурі вона була слухняною, розумною, охайною дитиною. Так само прийшов по душі їй спів і танці. В ній кипіла життєва енергія, вона не могла всидіти на місці, постійно придумувала собі якісь завдання. Часто імпровізувати: створювала для рідних вистави, в яких грала провідні ролі. Як згадує сестра Ольга: "характером і зовнішністю Леся пішла в батька. Вони були однаково чуткі та безмежно добрі, стримані, володіли силою волі, яка, здається, ніколи не могла вичерпатись ". І це дійсно так, пізніше Леся всім доведе, що не дивлячись на страшну хворобу - туберкульоз кісток, вона повноцінна людина, яка може жити, творити, любити, і кожен день переносячи пекельний біль, посміхатися і допомагати іншим, ще більш відчайдушним. Людську гідність - ось, що більше всього цінувала в людях Леся Українка. Вона вважала, що без нього не може існувати жодна людська душа, адже в іншому випадку вона зав’яне, як в'яне листя по осені.

Дитячі роки проходили в основному на Поліссі серед загадкових лісів, кришталевих озер, квітучих садів. Одного разу фольклор та етнографія, які додали у вразливу уяву юної дівчинки вражаючі історії з народної міфології, змусили Лесю вночі вирушити в ліс для того, щоб відшукати мавку. Після того, як мама розповіла їй про цю лісову істоту, цей образ навіки залишився в її пам'яті, а пізніше відобразилася у драмі-феєрії "Лісова пісня". Проявила здібності Леся і до музики, вона, не покладаючи рук, шліфували майстерність гри на фортепіано. Спеціально для навчання мати найняла репетитора, уважного педагога Ольгу Олександрівну Лисенко - дружину відомого композитора, яка привила дівчинці естетичний смак. Лесі пророкували велике майбутнє. Вона писала власні композиції, які були безмежно гарні й тим самим доводили оточуючим, що десь в глибині Лесіної натури дрімає прихований талант великого музиканта, композитора. Але, на жаль, сталося все не так як планували собі Косач. Взимку 1881 року в Луцьку на річці Стир у сильний мороз Леся промочила ноги крижаною водою. Спочатку боліла тільки нога, пізніше хвороба заволоділа рукою, а потім стало зовсім зле. Лікували підручними засобами від ревматизму, адже ніхто не міг навіть припустити, що все настільки погано. Але згодом, коли їй ставало гірше, її показали лікарю, який виніс страшний кінцевий вердикт - туберкульоз кісток.

Після операції на лівій руці в 1883 році Леся не могла продовжувати кар'єру музиканта, як і не могла уявити своє життя без музики. На якийсь час і зовсім довелося розпрощатися з фортепіано. Але гру на улюбленому інструменті вона не покинула назовсім, адже це була її пристрасть, її єдина утіха. Леся виконувала твори М. Лисенка, П. Чайковського, Ф. Шопена, Л. Бетховена, Е. Гріга. Мелодія сиділа всередині її серця і чекала, коли настане її час для виходу у великий світ. Особливо вона відчутна в таких ліричних циклах як "Сім струн", "Мелодії", "Ритми", "Пісні про свободу". Пізніше Леся погодиться з тим, що без уміння так тонко відчувати музику серцем, їй би не вдалося відобразити її на папері настільки лірично і чуйно, як їй це вдалося.

Хвороба стала причиною того, що дівчинка не виходила в школу, а займалася самоосвіта. Так само вона не закінчила жодного навчального закладу, але при цьому була цілеспрямована й розумна. Самоосвіти виявилося достатньо, щоб стати освіченою людиною свого часу, одним з небагатьох оригінальних поетес. Маючи феноменальні здібності до мов, вона могла без затруднения складати вірші французькою, німецькою, італійською. Уже в вісімнадцятирічному віці склала список рекомендованої літератури, який рекомендує перевести молодим літераторам. А в дев'ятнадцять написала книгу "Давня історія східних народів" для сестри, яка навчалася в гімназії, але не мала потрібної літератури для навчання. Вважається, що це була перша книга на Україні, про первісному есуспільство, історії індусів, єгиптян, Вавилону і інших народів сходу.

За життя велика Леся Українка була відома не тільки в межа України й Росії, але і в Грузії, Болгарії, Польщі, Чехії, Німеччини, Італії, Словаччини. Цілеспрямована в майбутнє письменниця з роками все більше стала цінуватися серед читачів, набувати популярність. Про життя поетеси зняті кінофільми, за її творами ставлять театральні вистави, її роботи вивчаються в школах. Але найголовніше те, що в наші дні цілком можливо доторкнутися до часів далеких років дев'ятнадцятого століття, відкривши твори великої української поетеси.


Подробнее Просмотров: 7050Раздел: Видатні люди Автор: klabanКомментарии (0)

Другие новости по теме:

  • Житомир в житті Святослава Ріхтера
  • Борис Лятошинський
  • Таємниця древлянського князівства: «Коростень - батько міст слов'янських ...
  • Олександр Воєвуцький.
  • Микола Іванович Кибальчич
  • Інформаційне повідомлення

    Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.

    Обмін посиланнями з сайтами міст україни